czwartek, 18 czerwca 2015

Świat Dziecka

Nietypowo, bo nie w Dzień Dziecka, poruszamy temat designu produktów adresowanych do najmłodszych odbiorców. Krótko mówiąc niewiele osób, nawet dorosłych potrafi kontrolować swoją słabość do słodkich minidodatków.

Nawet najbardziej znanym i cenionym projektantom zdarza się projektować dla maluchów – można wśród nich znaleźć takie postacie jak Frank Lloyd Wright, Philippe Starck, Charles i Ray Eames czy naszą rodaczkę Teresę Kruszewską. Niestety firmowane znanym nazwiskiem produkty są często dość drogie, przez co niedostępne dla przeciętnego Kowalskiego. Od czego jest jednak kreatywność?! 
Przecież wystarczy użyć wyobraźni i swoich zdolności manualnych, by stworzyć coś oryginalnego i niebanalnego (np. zwierzątka z origami, szmaciane misie i lalki czy drewniane domki dla lalek) lub ewentualnie, jeśli nie ma się na to zbyt wiele czasu, wystarczy poszukać gotowych produktów na licznych witrynach internetowych (np. pakamera.pl czy mybaze.com).

A jak jest z architekturą wnętrz na polu wyposażenia pokoju dziecka? Na rynku istnieje bogata oferta mebli, a wśród liczne krzesełka miniaturki znanych ikon designu, ergonomiczne biurka (np. firma Moll), łóżka rosnące razem z dzieckiem, barwne szafki, szafeczki czy wymyślne półeczki (np. w kształcie chmurek firmy Uccoi). Liczne dodatki typu tkaniny, tapety i drobne akcesoria cieszą oko, intrygują wzorem i kolorem. Dzięki tak szerokiej gamie możliwości urządzanie pokoju dziecięcego to sama przyjemność!

I na koniec: dobrze zaprojektowana przestrzeń dziecka może zostać wykończona poprzez wkomponowanie pięknych zabawek z tkaniny, tektury, drewna czy plastiku. Poniżej zebrałyśmy dla Was kilka zdjęć z inspiracjami. 

Zapraszamy do podziwiania:)


 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Chcesz coś dodać do posta? Chętnie usłyszymy Twoją opinie.