niedziela, 12 lipca 2015

Domowe lenistwo pod palmami. Motywy z wakacji vol. 3

Źródło: Banana Leaves Print , Pinterest,

Źródło: Palm Jungle cushion , Banana Leaves Print , Pinterest,

Czy wiedzieliście, że pod pojęciem palmy kryje się ponad 3000 gatunków roślin?! Niestety w naszym umiarkowanym klimacie gatunek ten ma niewielu przedstawicieli, a szkoda... Ale właśnie dlatego drzewo to kojarzy nam się z egzotycznymi wakacjami i drinkiem z palemką! Zwróćmy uwagę, iż palmy są cenione na świecie, gdyż dają owoce, m.in. słodkie daktyle, kokosy, banany czy różnego rodzaju oleje. Jednak to nie wartości odżywcze, lecz walory estetyczne i emocjonalne sprawiły, że palmy zagościły w naszych wnętrzach. Liście palmy, oprócz oczywistych skojarzeń z egzotyką, są często bardzo atrakcyjne w formie – pierzaste, innym razem tworzą okazałe pióropusze, a kiedy indziej mają one zwarte opływowe kształty, jak u bananowca. Dodatkowo ich kolorystyka – intensywna zieleń w połączeniu z mocnymi akcentami kolorystycznymi kwiatostanu lub owoców – wabi nasz wzrok i przykuwa uwagę.

Źródło: Kristjana S Williams , Matthew Williamson Jungle Beat , Pinterest

Jeśli spojrzymy na istniejące trendy, to motyw palmowy jest bardzo pożądany w modzie, przez co trafił na liczne tkaniny, także te zasłonowe czy tapicerskie. Jednak naszym zdaniem, najbardziej efektownie wygląda on na dużych powierzchniach - w tym przypadku tapety wygrywają z innymi elementami czy akcesoriami we wnętrzu. Ostatnimi czasy bardzo rozchwytywanym wzorem we wnętrzach były liście bananowca, wzór Martinique, produkowany ręcznie w Beverly Hills. Wzór ten pojawił się w wielu znanych restauracjach, hotelach, w prasie, a nawet na ekranie kultowego filmu Aviator. Jednak nie jest to jedyna propozycja istniejąca na rynku. W swojej ofercie liście palmowe, w szerokiej gamie kolorystycznej, mają też m.in. tak znane marki jak Cole & Son, De Gournay, Pierre Frey czy Matthew Williamson dla Osborne &Little. 
 
Niektórzy z nas jednak nie są aż tak odważni lub nie dysponują dużym budżetem podczas urządzania swoich czterech kątów, aby korzystać z produktów ww. marek. Dla tych osób to nie tapeta będzie więc numerem jeden, lecz być może jakieś mniejsze akcesoria typu poduszka, lampa, grafika, obicie ulubionego fotela lub po prostu ukochana roślinka doniczkowa.

Źródło: Palm jungle Cole & Son , Pinterest

Jeśli zafascynował Was ten wzór tak samo jak nas, to bardzo chętnie zaprojektujemy wnętrza z jego wykorzystaniem! Więcej inspiracji znajdziecie na naszej tablicy Pinterest, zapraszamy :) 

Źródło: Martinique wallpaper , De gournay 

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Chcesz coś dodać do posta? Chętnie usłyszymy Twoją opinie.